• 26.09 (czwartek)

  TENORES DI BITTI
  Mialinu Pira

  Sardynia

 • 26.09 (czwartek)

  DANYEL WARO

  Reunion

 • 27.09 (piątek)

  LINDIGO

  Reunion

 • 28.09 (sobota)

  CALYPSO ROSE

  Trynidad i Tobago

 • 28.09 (sobota)

  Moana & The Tribe

  Nowa Zelandia

 • 29.09 (niedziela)

  THE GARIFUNA COLLECTIVE

  Belize/Honduras

1/12
< &rt;

MOANA & THE TRIBE (Nowa Zelandia) - 28 września

Założona w 2002 roku grupa tworzy własną mieszankę stylów tradycyjnych i współczesnych z Nowej Zelandii. Przesuwa granice muzyki maoryskiej, łącząc taonga puoro, haka, kantyki z soulem, reggae i muzyką klasyczną. Szybko ugruntowali swoją pozycję odnosząc największe sukcesy na Aotearoa (maoryska nazwa Nowej Zelandii), a ich utwory pojawiają się na europejskich listach przebojów.

Liderką zespołu jest Moana Maniapoto - jeden z najważniejszych i najznamienitszych głosów maoryskich, a zarazem autorka poruszających i nierzadko zaangażowanych politycznie tekstów. W 2004 r., dzięki swojemu utworowi „Moko”, stała się pierwszą nie-Amerykanką, która wygrała jeden z największych amerykańskich konkursów pisania piosenek. W rodzimej Nowej Zelandii Moana może poszczycić się zdobyciem wielu prestiżowych nagród w uznaniu dla jej 'wybitnego przewodnictwa i zasług dla rozwoju nowych kierunków w sztuce maoryskiej’, w tym Nowozelandzkiego Krzyża Zasługi.

Na scenie wraz z Moaną występują półnadzy tancerze maoryskiego tańca, znanego dobrze fanom rugby, gdyż nowozelandzcy gracze wykonują go zawsze przed meczem. Haka to taniec wojenny, który pierwotnie miał wystraszyć przeciwnika. Podczas tańca używa się niemal każdej części ciała, a mimika twarzy musi być niezwykle ekspresyjna. Dbając o najdrobniejszy szczegół wzbogacają swój występ bogatą prezentacją multimedialną, która pomaga przybliżyć kulturę tubylczych ludów Nowej Zelandii.


Oficjalna strona zespołu: www.moananz.com

Koncert Moana & The Tribe (Nowa Zelandia)
Bilety: 30 zł